קורס חשמלאי ראשי

מה בקורס?

שואפים להתקדם הלאה בתחום החשמל? מכללת אורנס לניהול מזמינה אתכם החשמלאים המוסמכים להירשם לקורס חשמלאי מוסמך ולצעוד בביטחה לעבר השלב הבא בתחום. אין כל ספק כי חשמלאים הם אנשי מקצוע עסוקים מאוד. בעוד חשמלאי מוסמך עוסק בתכנון, בפיקוח, ובהתקנה ואחזקה של מתקני חשמל ביתיים ותעשייתיים, סמכותו של חשמלאי ראשי רבה יותר – הוא רשאי לערוך תכניות חשמל עד עוצמת זרם של 250*3 אמפר ועוד.

קהל היעד

מכללת אורנס לניהול פותחת את שעריה לחשמלאים מוסמכים המעוניינים להתקדם בהכשרתם לדרגת חשמלאי ראשי ולהתקדם בתחום.

תכנית הלימוד

תכנית הלימוד בקורס חשמלאי ראשי של מכללת אורנס לניהול מותאמת לתכניות הלימוד הרשמיות של משרד התמ"ת. הסטודנטים יידרשו להיבחן בשלושה מבחנים מטעם משרד התמ"ת בנושאים:  תורת החשמל, מתקני חשמל ומכונות חשמל. בין נושאי הלימוד בקורס: מתמטיקה, פיסיקה, אנגלית טכנית, תיעוד ודיווח טכני, תורת החשמל, מכונות, חשמל, מתקני חשמל, מעבדה, עבודה מעשית ועוד.

משך הלימודים

קורס חשמלאי מוסמך של המכללה נמשך כשנה וחצי עד שנתיים, כאשר הלימודים מתקיימים בין פעם לפעמיים בשבוע. ניתן לשלב לימודים אלה עם עבודה במשרה מלאה.

תעודה

לבוגרי הקורס, אשר יעברו בהצלחה את מבחני הסיום תוענק תעודת גמר וסיווג מקצועי בפיקוח התמ"ת ורישיון בכפוף לתקנות החשמל.

אפשרויות התעסוקה

אפשרויות התעסוקה לבוגרי קורס חשמלאי ראשי רבות ומגוונות. ישנה אפשרות להשתלב כשכירים בחברות שונות העוסקות בתחום החשמל, תשתיות החשמל או בחברת החשמל עצמה. רבים מבוגרינו אף הופכים להיות עצמאיים לאחר סיום הלימודים.